PCPR Pajęczno

Aktualności

A A A
Poradnictwo rodzinne on-line
431014_256023077818398_198413978_n

"Poradnictwo rodzinne on-line" jest projektem prowadzonym przez fundację Energia dla Europy, polega na tworzeniu profesjonalnej platformy poradnictwa w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego w formie on-line.


 .

Portal www.obserwatoriumrodzinne.pl powstał w marcu 2012 roku. Jest serwisem informacyjno – eksperckim dostarczającym codziennie bieżących informacji nt. wielu aspektów funkcjonowania rodzin w Polsce oraz dobrych praktyk w tym zakresie w Europie i na świecie. Pod wpływem licznych sugestii i pytań czytelników portalu stworzono podstronę „Zapytaj prawnika”.

 

Fundacja Energia dla Europy chcąc rozwijać poradnictwo z prawa rodzinnego w formie on-line podjęła współpracę z Uczelnią Łazarskiego, której Wydział Prawa i Administracji zajmuje wysoką pozycję wśród innych wydziałów prawa w Polsce.

 

Osoby zainteresowane bezpłatną poradą prawną za pośrednictwem platformy na portalu www.obserwatoriumrodzinne.pl i przesyłają do Fundacji swoje pytania. Te trafiają do wolontariuszy (studenci prawa z WPiA Uł), którzy przygotowują projekty odpowiedzi na zadawane pytania. Następnie są one oceniane i ewentualnie poprawiane przez profesjonalnych prawników  i dopiero wówczas wysyłane do beneficjentów ostatecznych.               

 

Najczęściej zadawane pytania oraz kwestie najbardziej problematyczne zostaną zredagowane i opracowane w formie elektronicznego poradnika. Będzie on dostępny na portalu www.obserwatoriumrodzinne.pl dla każdego zainteresowanego tematyką prawa rodzinnego. 

 

powrót
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1265433


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Matki Dzień Rodzicielstwa Zastępczego więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 402
Wczoraj: 614
Przedwczoraj: 846
W obecnym miesiącu: 15411
W poprzednim miesiącu: 14638

Razem:

1265433

Mapa