PCPR Pajęczno

Aktualności

A A A
Pomoc dotarła do powodzian w Landzmierzu i Kędzierzynie - Koźlu
101_5285

W dniu 8 czerwca 2010 roku pomoc z terenu powiatu pajęczańskiego, dostarczana do punku zbiórki przy parafii pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie w ramach akcji pomocy powodzianom pod patronatem Starosty Pajęczańskiego, została przetransportowana do osób poszkodowanych przez powódź z terenu Kędzierzyna - Koźla oraz Landzmierza.

Około półtora tony darów - przede wszystkim środki czystości, środki higieniczne, ubrania robocze, koce, pościel, również żywność, zostały przekazane do Oddziału PCK w Kędzierzynie - Koźlu oraz bezpośrenio mieszkańcom wioski Landzmierz poprzez ręce Pani sołtys.


Pomoc mogą otrzymywać poszkodowani w powodzi, ktorzy wypełnili stosowne dokumenty, urzędnicy oszacowali straty i wydali osobie poszkodowanej "kartę powodzianina", która jest podstawą do pobrania pomocy/wzór karty w załączniku, dzięki uprzejmości Pani Lili Nowak z MOPS w Kędzierzynie - Koźlu/.

Teren Kędzierzyna - Koźla oraz gminy Cisek, do której należy miejscowość Landzmierz, został ponownie zniszczony przez powódź, która nawiedziła okolice już po raz czwarty w okresie od roku 1985. .Tutaj link do zdjęć z powodzi.

Na pytanie jakie myśli cisną się do głowy gdy idzie wielka woda, mieszkańcy odpowiadają "dlaczego znów to się nam przydarza". Pomimo tragizmu sytuacji, potrafią żartować, uśmiechnąć się.

Obdarowani wyrazili szczerą wdzięczność za okazaną pomoc, są zbudowani, że są jeszcze zwykli ludzie dobrej woli, którzy nie znając ich, chcieli tak po prostu pomóc.

Szczególne wyrazy wdzięczności w tym miejscu należą się księdzu Szymonowi Gołuchowskiemu - proboszczowi parafi, który zorganizował na terenie kościoła miejsce zbiórki darów, Panu Markowi Musialskiemu, który nieodpłatnie służył transportem, Pani Modlińskiej, która codziennie służyła pomocą w punkcie zbiórki, osobom pomagającym w załadunku Pani Kupiec, Panom: Cieśli, Młynarskiemu, Grzejdziakowi, Musialskiemu i wszystkim którzy przysłużyli się w prowadzeniu akcji.  

Zostaliśmy zobowiązani do przekazania wyrazów wdzięczności.

Za okazane serce dziękują mieszkańcy Landzmierza z Panią sołtys na czele, mieszkańcy Kędzierzyna - Koźla, dołącza się do tego Starosta powiatu Kędzierzyn - Koźle, Wójt gminy Cisek, Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie Koźlu.

Przypominamy że akcja zbiórki darów trwa do 13 czerwca 2010r.

 

Poniższe zdjęcia przedstawiają m.in. straty spowodowane powodzią w domach i uprawach, zniszczone sprzety domowe przeznaczone do likwidacji, lokalne umocnienia przeciwpowodziowe.

 

powrót
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1289923


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 65
Wczoraj: 784
Przedwczoraj: 497
W obecnym miesiącu: 6776
W poprzednim miesiącu: 14545

Razem:

1289923

Mapa