PCPR Pajęczno

Aktualności

A A A
Ciekawe wsparcie dla rodzin zastępczych
akuku

Kolejny raz Fundacja Oriflame i Fundacja Przyjaciółka proponuje wsparcie dzieci z rodzin zastępczych w ramach projektu "a kuku".  

Rodziny zastępcze mogą skorzystać m.in. z wsparcia w ramach wyjazdów wakacyjnych, zakupu podręczników, dodatkowych zajęć, sfinansowania zakupu sprzętu sportowego czy muzycznego.

 


                Myślą przewodnią twórców tego projektu było poczucie, że wiele z dzieci wychowujących się w rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych potrzebuje wsparcia edukacyjnego, rozwijającego zdolności i umiejętności a także zainteresowania. Tym projektem chcemy także wesprzeć rodzinne formy opieki i zwrócić uwagę, że dzieci w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka potrzebują naszego wsparcia tak samo jak ich rówieśnicy w domach dziecka.               

Podjęta akcja ma charakter długofalowy i zakłada spełnianie potrzeb i marzeń dzieci. Program A Kuku to szansa na poszerzanie ich horyzontów i zainteresowań, na pozytywne spojrzenie na świat i swoje perspektywy. W tym wydaniu Program podzielony jest na cztery edycje: I edycja w terminie: maj 2010 r. Wakacje w akcji – wspieranie wyjazdów indywidualnych /obozy, kolonie/, dzięki którym dzieci rozwijają swoje umiejętności i uczą się, co pozwala im lepiej przygotować się do szkoły i rozszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć nowe lub rozwinąć już posiadane umiejętności. W tej edycji można składać wnioski np. na: dofinansowanie obozów i kolonii językowych, sportowych, artystycznych, rozwijających umiejętności życiowe dzieci lub zmniejszających ich deficyty rozwojowe, co wpływa na poprawę ich funkcjonowania w środowisku rówieśniczym i szkole. II edycja w terminie: czerwiec 2010 r. Szkoła-woła! mimo, że zbliżają się wakacje, chcemy dbać o to, aby dzieci mogły je spędzić beztrosko i nie musiały martwic się o książki i przybory szkolne w nadchodzącym roku szkolnym. W tej edycji można składać wnioski o dofinansowanie np. na: dojazdów do szkoły, podręczników szkolnych, przyborów szkolnych, plecaków do szkoły, opłat za internat. III edycja w terminie: wrzesień 2010 r. Wrze w szkole – dajemy szansę dzieciakom na rozwijanie swoich zdolności naukowych i nadrabianie zaległości. W tej edycji można składać wnioski np. na: naukę języków obcych, pomoc pedagogiczną lub specjalistyczną związana z nauką, opłaty za szkoły, w tym np. szkołę muzyczną, dofinansowanie zajęć dodatkowych.IV edycja w terminie: grudzień 2010 rRozwiń skrzydła – wspieranie zdolności dzieci, które pozwolą im na zbudowanie swojej lepszej przyszłości i rozwój umiejętności potrzebnych w szkole i poza nią. W tej edycji można składać wnioski np. na: sprzęt do uprawiania sportów, tańca, rozwoju umiejętności plastycznych, instrumenty muzyczne. Rodziny, które chcą wziąć udział w programie składają następujące dokumenty:-     Wniosek – zgłoszenie do programu-     Zgodę na udział w programie-     Postanowienie lub decyzję o ustanowieniu rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka /kopia/,  Dokumentację należy składać na adres:                                               

 FUNDACJA PRZYJACIÓŁKA             

ul. Wiejska 19       00-480 Warszawa 

z dopiskiem Program „aKuKu”. Wnioski na powyższy adres należy przesyłać w następujących nieprzekraczalnych terminach:
1. I edycja - 20 maja 2010 r.

2. II edycja - 15 czerwca 2010 r.                                                                                          

3. III edycja - 15 września 2010 r.                                                               

4. IV edycja - 15 grudnia 2010 r. 

Więcej informacji o programie na stronie internetowej    www.akukurodzina.pl

powrót
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1265419


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Matki Dzień Rodzicielstwa Zastępczego więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 388
Wczoraj: 614
Przedwczoraj: 846
W obecnym miesiącu: 15397
W poprzednim miesiącu: 14638

Razem:

1265419

Mapa