PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  

Zostań Wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI - rekrutacja 2014!
szlach

Chcesz zrobic coś naprawdę dobrego? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga prawie 700 tys.

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

 Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2014.

 

czytaj dalej
Nowe karty parkingowe
11
Na stronie pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych zamieszczono aktualne informacje o wydawaniu nowych kart parkingowych.
czytaj dalej
Niepełnosprawni mogą pracować krócej.
11
Weszła w życie nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepelnsoprawnych. Od 16 lipca osoby niepełnosprawne legitymujące sie orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają skrócony dzienny czas pracy. 
czytaj dalej
Karty parkingowe
11

Od dnia 1 lipca 2014 r., na mocy przepisów ustawy z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 1446), zmianie ulegają zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. 

czytaj dalej
UWAGA! Skrócenie terminu przyjmowania wniosków - Moduł I
wykrzyknik zielony

Zgodnie z  uchwałą nr 9/2014 z dnia 09 czerwca 2014 roku  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczącą wprowadzenia zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” informujemy, że termin przyjmowania wniosków w module I został skrócony i obecnie upływa w dniu 30 sierpnia 2014 roku. 

 

czytaj dalej 

Staż i nauka z FAR
far
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza  osoby z orzeczoną  niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym lub umiarkowanym ze sprzężeniem ( współistniejące schorzenia ) do udziału w projekcie „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV”. 
czytaj dalej
Dzień Matki w ŚDS Bobrowniki
DSCF4180
W dniu 4 czerwca o godz. 10.30 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bobrownikach już po raz kolejny zaprosili swoich rodziców na spotkanie z okazji ich święta tj. Dnia Matki oraz Dnia Ojca.
czytaj dalej
Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI!
szlach

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów organizuje projekt SZLACHETNA PACZKA. Każdy z nich kieruje zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją.

Projekt Szlachetna Paczka poszukuje osób chętnych do organizacji działań projektu.

czytaj dalej
Zmiany w kartach parkingowych
MR900235357[1]

W zawiazku ze zmianą ustawy Prawo o ruchu drogowym z dniem 30 listopada 2014r. wszytkie obecnie wydane karty parkingowe rownież te bezterminowe tracą ważność!!!  - Zapis ten wchodzi w życie z dniem 1go lipca 2014r.

Oznacza to że po dniu 30 listopada br. karta jest nieważna z mocy prawa, co grozi np. mandatem przy skorzytaniu z dotychczasowego uprawnienia. Aby nadal korzystać z uprawnień trzeba będzie wyrobić nowa kartę po dniu 1 lipca. 

NINATEKA - Serwis bogaty kulturalnie
nina
Uruchomiony niedawno serwis www.ninateka.pl  zawiera bogate bazy filmów, audycji, koncertów, bajek, słuchowisk, dokumentów filmowych. Naprawdę jest w czym wybierać, zachęcamy do skorzystania z możliwości obcowania z kultura, w szczegolności że wszystkie materiały są dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Serwis zawiera również wyszukiwarkę pozwalającą na odszukanie materiału przez podanie tytułu, czy daty produkcji.
czytaj dalej
Dzień otwarty w ZUS
niepelnosprawny_ludziki

21 maja 2014 r. we wszystkich oddziałach ZUS zorganizowany zostanie dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie informacji z obszaru zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

czytaj dalej
PCPR w Pajęcznie wśród wyróżnionych
2014-03-28-680
28 marca w Łodzi odbyła się konferencja „Aktywna Polityka Społeczna w Województwie Łódzkim – 15 lat działań i zmian”, w której wzięli wzięli udział m.in. marszałek Witold Stępień, członek zarządu Dariusz Klimczak oraz Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród wyróżnionych podczas konferencji zlanazło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie.
czytaj dalej
Wsparcie osób z rzadko występującymi niepełnosprawnościami
far

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Biuro Regionalne w Łodzi zaprasza osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo zamieszkałe na terenie województwa łódzkiego posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, które ukończyły 45 rok życia, do uczestnictwa w drugiej edycji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej
UWAGA!!!

W dniach 24 oraz 25 marca 2014 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie będzie nieczynne z powodu prac remontowych.

 

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 905537

"Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta w której się urodziłeś później ta, która sam stworzyłeś."

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Światowy Dzień Chorego Dzień Chorych na Padaczkę więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 310
Wczoraj: 563
Przedwczoraj: 264
W obecnym miesiącu: 11076
W poprzednim miesiącu: 10972

Razem:

905537

Mapa