PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  

Promujemy rodzicielstwo zastępcze z fundacją Happy Kids
przytul

Fundacja Happy Kids od kilku lat promuje ideę rodzicielstawa zastępczego. Tworzą ją ludzie, którzy potrafią w praktyce zainspirować, zachęcić, przekonać do włączenia się w dobre dzieło pomocy dzieciom.

Pomoc dziecku, które pozbawione zostało rodzinnego ciepła jest szczególnym dziełem, z pewnością trudnym, ale jeśli jest to zadanie udane, miłość i wdzięczność okazana przez dziecko jest niewymierna.

 

czytaj dalej
Dobre projekty reklamują się same
j0433027[1]

Kolejny rok Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie realizuje projekt aktywizacji osob niepełnosprawnych. Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem, który można nazwać reklamą projektu "Jesteśmy aktywni" i przypominamy że rekrutacja do projektu na rok 2010 trwa.

Jeśli Jesteś osobą niepełnosprawną, a nie masz pewności czy możesz być uczestnikiem projektu, ten artykuł napisany przez uczestniczkę projektu rozwieje Twoje wątpliwości.

Kliknij tutaj aby przeczytać artykuł.

Świadczenie pielęgnacyjne należne bez względu na dochód.
j0439315[1]

Rodziny, opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi mogą odetchnąć.

W 2010 roku weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o świadczeniach rodzinnych. Osoby ubiegające się o świadczenie pielęgnacyjne nie będą już musiały przedstawiać swoich dochodów.

czytaj dalej
Wzory wniosków do pobrania
j0323743[1]

W dziale Niepełnosprawni zamieszczono aktualne wzory wniosków dot. dofinansowań z funduszu PFRON.

Wzory wniosków do druku można pobrać tutaj.

Świąteczne życzenia
j0440090[1]

Pięknych, radosnych

pełnych pogody ducha,

zdrowych, rodzinnych,

dobrze przeżytych

Świąt Narodzenia Pańskiego,

aby Boże Dziecię zagościło w sercu.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

 aby był lepszy od poprzedniego,

                               a gorszy od następnego.

                    życzą

Damian Makos - kierownik PCPR oraz wszyscy pracownicy

Wesołych Świąt!!!

 

Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bobrownikach
Zdjęcie0541

Corocznie młodzież korzystająca ze wsparcia Środowiskowego Domu przygotowuje piękne dekoracje bożonarodzeniowe, tradycyjne już prezenty dla gości i przedstawienie jasełkowe. W wigilijnym biesiadowaniu oprócz pracowników Domu, rodziców uczestników wziął również udział przedstawiciel PCPR - Damian Makos. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy wzięli udział w jasełkach, po których zaprosili do wspólnej wigilii. W tej ciepłej atmosferze nie zabrakło wspólnych rozmów i życzeń.

Wszystkim uczestnikom zajęć Środowiskowego Domu w Bobrownikach wraz z rodzinami życzymy pięknych, radosnych, napełnionych nadzieją Śwąt Narodzenia Pańskiego  

Wesołych Świąt!

Wigilia w Kiedosach
Zdjęcie0518

Już po raz ósmy w Rodzinnym Domu w Kiedosach odbyła się wigilia, w której uczestniczył również kierownik PCPR - Damian Makos. Była uroczysta kolacja, łamanie opłatkiem, jasełka przygotowane przez uczniów szkoły z Raciszyna, kolędy i oczywiście prezenty. Cieszy fakt, że w życie Domu włączają się uczniowie, nauczyciele, radni, bo w tym szczególnym czasie mieszkańcy Domu nie powinni i nie są sami.  

Wszystkim dzieciom życzymy dobrych i spokojnych Świąt, poczucia że są kochane i potrzebne.

Wesołych Świąt

PCPR u prezydenta RP
prezydent
Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie Damian Makos uczestniczył w debacie dot. nowych uzaleznień niechemicznych.
czytaj dalej
Strona PCPR przyjazna niedowidzącym
j0438498[1]

Na stronach PCPR wprowadzono nową funckję która pozwala powiększyć czcionkę czytanego artykułu.

Jest to znaczne ułatwienie dla czytających, którzy mają problemy ze wzrokiem.

Aby uruchomić nalezy najechać myszką na znaczek " A A A " znajdujący się u góry każdego artykułu i kliknąć wybraną wielkość litery. Spowoduje to zwiększenie czcionki do wybranej wielkości litery.

Mediacja w PCPR
plakat2

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie w ramach ogolnopolskiej Kampanii Mediacyjnej w dniach od 6 do 20 grudnia będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy mediatora.

 

 

czytaj dalej
03 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
j0407858[1]

Święto zostało ustanowione 16 lat temu przez ONZ i dzięki temu pamiętamy, że sporą część kazdego społeczeństwa stanowią osoby niepełnosprawne, w Polsce jest to 13 % mieszkańców. Pamiętajmy o nich nie tylko w tym dniu, miejmy świadomość, że niepełnosprawność to nie tylko wózek i biała laska, największa liczba osób niepełnosprawnych choruje na choroby układu krażenia. Często osoby są niepełnosprawne, ale my o tym nie wiemy. Umiejmy się wczuć w ich sytuację, miejmy więcej wyrozumiałości na codzień.

Z okazji kolejnego Dnia Osób Niepełnosprawnych życzymy wszystkim niepełnosprawnym spotykania na swojej drodze ludzi prawdziwie życzliwych.

czytaj dalej
21 Listopada Dniem Pracownika Socjalnego
j0437128[1]

Kolejny już rok 21 listopad to Dzień Pracownika Socjalnego i całej branży pomocy społecznej. Osoby wykonywujące zadania pracownika socjalnego, czy to w osrodku pomocy społecznej, powiatowym centrum czy domu pomocy pracują z tymi najbardziej pokrzywdzonymi, ktorzy samodzielnie nie dają rady codzienności. To trudne obowiązki, bo i ludzie dla których codziennie pracujemy borykają się z dużymi życiowymi kłopotami, ale po to własnie jest pracownik socjalny, aby pomagał rozwiązywać te życiowe rozterki.

Z okazji święta życzymy całej branży dużo sił na codzienne zmagania, nieustającej chęci do pomagania, wiele cierpliwości dla drugich i prawdziwej zawodowej satysfakcji.

Dzieci na dopalaczach – a kiedyś była tylko oranżada
j0438847[1]
Dopalacze, speddy,  czyli popularne dziś „energy drinki” to jedno z największych niebezpieczeństw dla młodego pokolenia. Niby to taka mocniejsza cola, jednak to coś więcej, zgodnie z najnowszymi badaniami i obserwacjami to wstęp do późniejszych problemów z substancjami odurzającymi.
czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1492110


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych Międzynarodowy Dzień Białej Laski Światowy Dzień Jąkających się więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 357
Wczoraj: 373
Przedwczoraj: 280
W obecnym miesiącu: 6589
W poprzednim miesiącu: 14056

Razem:

1492110

Mapa