PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  

Wzory wniosków do pobrania
j0323743[1]

W dziale Niepełnosprawni zamieszczono aktualne wzory wniosków dot. dofinansowań z funduszu PFRON.

Wzory wniosków do druku można pobrać tutaj.

Świąteczne życzenia
j0440090[1]

Pięknych, radosnych

pełnych pogody ducha,

zdrowych, rodzinnych,

dobrze przeżytych

Świąt Narodzenia Pańskiego,

aby Boże Dziecię zagościło w sercu.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

 aby był lepszy od poprzedniego,

                               a gorszy od następnego.

                    życzą

Damian Makos - kierownik PCPR oraz wszyscy pracownicy

Wesołych Świąt!!!

 

Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bobrownikach
Zdjęcie0541

Corocznie młodzież korzystająca ze wsparcia Środowiskowego Domu przygotowuje piękne dekoracje bożonarodzeniowe, tradycyjne już prezenty dla gości i przedstawienie jasełkowe. W wigilijnym biesiadowaniu oprócz pracowników Domu, rodziców uczestników wziął również udział przedstawiciel PCPR - Damian Makos. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy wzięli udział w jasełkach, po których zaprosili do wspólnej wigilii. W tej ciepłej atmosferze nie zabrakło wspólnych rozmów i życzeń.

Wszystkim uczestnikom zajęć Środowiskowego Domu w Bobrownikach wraz z rodzinami życzymy pięknych, radosnych, napełnionych nadzieją Śwąt Narodzenia Pańskiego  

Wesołych Świąt!

Wigilia w Kiedosach
Zdjęcie0518

Już po raz ósmy w Rodzinnym Domu w Kiedosach odbyła się wigilia, w której uczestniczył również kierownik PCPR - Damian Makos. Była uroczysta kolacja, łamanie opłatkiem, jasełka przygotowane przez uczniów szkoły z Raciszyna, kolędy i oczywiście prezenty. Cieszy fakt, że w życie Domu włączają się uczniowie, nauczyciele, radni, bo w tym szczególnym czasie mieszkańcy Domu nie powinni i nie są sami.  

Wszystkim dzieciom życzymy dobrych i spokojnych Świąt, poczucia że są kochane i potrzebne.

Wesołych Świąt

PCPR u prezydenta RP
prezydent
Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie Damian Makos uczestniczył w debacie dot. nowych uzaleznień niechemicznych.
czytaj dalej
Strona PCPR przyjazna niedowidzącym
j0438498[1]

Na stronach PCPR wprowadzono nową funckję która pozwala powiększyć czcionkę czytanego artykułu.

Jest to znaczne ułatwienie dla czytających, którzy mają problemy ze wzrokiem.

Aby uruchomić nalezy najechać myszką na znaczek " A A A " znajdujący się u góry każdego artykułu i kliknąć wybraną wielkość litery. Spowoduje to zwiększenie czcionki do wybranej wielkości litery.

Mediacja w PCPR
plakat2

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie w ramach ogolnopolskiej Kampanii Mediacyjnej w dniach od 6 do 20 grudnia będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy mediatora.

 

 

czytaj dalej
03 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
j0407858[1]

Święto zostało ustanowione 16 lat temu przez ONZ i dzięki temu pamiętamy, że sporą część kazdego społeczeństwa stanowią osoby niepełnosprawne, w Polsce jest to 13 % mieszkańców. Pamiętajmy o nich nie tylko w tym dniu, miejmy świadomość, że niepełnosprawność to nie tylko wózek i biała laska, największa liczba osób niepełnosprawnych choruje na choroby układu krażenia. Często osoby są niepełnosprawne, ale my o tym nie wiemy. Umiejmy się wczuć w ich sytuację, miejmy więcej wyrozumiałości na codzień.

Z okazji kolejnego Dnia Osób Niepełnosprawnych życzymy wszystkim niepełnosprawnym spotykania na swojej drodze ludzi prawdziwie życzliwych.

czytaj dalej
21 Listopada Dniem Pracownika Socjalnego
j0437128[1]

Kolejny już rok 21 listopad to Dzień Pracownika Socjalnego i całej branży pomocy społecznej. Osoby wykonywujące zadania pracownika socjalnego, czy to w osrodku pomocy społecznej, powiatowym centrum czy domu pomocy pracują z tymi najbardziej pokrzywdzonymi, ktorzy samodzielnie nie dają rady codzienności. To trudne obowiązki, bo i ludzie dla których codziennie pracujemy borykają się z dużymi życiowymi kłopotami, ale po to własnie jest pracownik socjalny, aby pomagał rozwiązywać te życiowe rozterki.

Z okazji święta życzymy całej branży dużo sił na codzienne zmagania, nieustającej chęci do pomagania, wiele cierpliwości dla drugich i prawdziwej zawodowej satysfakcji.

Dzieci na dopalaczach – a kiedyś była tylko oranżada
j0438847[1]
Dopalacze, speddy,  czyli popularne dziś „energy drinki” to jedno z największych niebezpieczeństw dla młodego pokolenia. Niby to taka mocniejsza cola, jednak to coś więcej, zgodnie z najnowszymi badaniami i obserwacjami to wstęp do późniejszych problemów z substancjami odurzającymi.
czytaj dalej
Telepraca i warcaby sposobem na życie!
j0403736[1]

Poniższy artykuł można by zatytułować i streścić tak "Jestem niewidomy, ale to w sumie żaden problem, pracuję, uprawiam sport, jestem aktywny, a to tylko część tego co potrafię."

Zachęcamy do ciekawej lektury.

Jestem osobą, która od urodzenia miała problemy ze wzrokiem, a od kilkunastu lat jestem całkowicie niewidomy. Swoją przygodę z warcabami i szachami, jako zawodnik, rozpocząłem kilka lat temu.

 

czytaj dalej
Mediacja – co to jest?
j0361044[1]
Polityka społeczna państwa stara się wyjść naprzeciw potrzebom społecznym. Coraz częściej jednak ludzie nie potrafią się porozumieć, sprawy sporna często trafiają do sądów. Szczególnie trudne do rozstrzygnięcia są sprawy rodzinne. Dziś w sądzie coraz częściej można spotkać się z instytucją mediatora.Więcej o funkcji i rodzajach mediacji w dziale publikacje.  
Ferie z fundacją
Biebrzanski-Park-Narodowy_imagelarge
Fundacja radia ZET od kilku lat działa na polu rodzicielstwa zastępczego. W roku 2010 zamierza m.in. zorganizować ferie dla dzieci z rodzin zastępczych niespokrewnionych i z rodzinnych domów dziecka w pięknych okolicach biebrzańskiego parku narodowego.
czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1206939


 

"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może"  J.Korczak

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Nowy Rok Święto Trzech Króli Dzień Babci Dzień Dziadka Polski Dzień Transplantacji więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 205
Wczoraj: 492
Przedwczoraj: 613
W obecnym miesiącu: 12068
W poprzednim miesiącu: 14178

Razem:

1206939

Mapa