PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  

Środki PFRON znów niewielkie
j0242001[1]

Środki funduszu PFRON, które otrzymuje powiat na realizację zadania rehabilitacji osób niepełnosprawnych kolejny rok z rzędu są pomniejszane. Obecnie kwota jest o 50 procent niższa niż w latach ubiegłych.

czytaj dalej
Ogłoszenie o koszcie utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach w roku 2010
ŁUW

Dnia 20 lutego 2010 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego o numerze 51, pozycja 402 zostało opublikowane ogłoszenie Starosty Pajęczańskiego w sprawie ustalenia miesięcznego kosztu utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach w 2010 r.

czytaj dalej
Ogłoszenie o koszcie utrzymania dziecka w Rodzinnym Domu Dziecka w Kiedosach w roku 2010
ŁUW

Dnia 20 lutego 2010 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego o numerze 51, pozycja 401 zostało opublikowane ogłoszenie Starosty Pajęczańskiego w sprawie ustalenia miesięcznego kosztu utrzymania dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie powiatu pajęczańskiego w 2010 r.

czytaj dalej
Wykaz instytucji pomocowych z terenu powiatu pajęczańskiego
j0441523[1]

W załączniku do pobrania znajduje się wykaz danych teleadresowych instytucji oraz organiazacji działających na terenie powiatu pajęczańskiego w zakresie szeroko rozumianej pomocy społecznej.

Jeśli Twoim zdaniem występują błędy lub braki prosimy o kontakt pcpr.paj@wp.pl

 

czytaj dalej
Cyberprzemoc - nowy wymiar agresji
j0433180[1]

W dziale publikacje zamieszczamy artykuł dotyczący nowych form przemocy, która staje się dziś najczęściej stosowaną w szkołach. Dotyka co piątego ucznia i jeśli nie przyjrzymy się jej dokładnie wydaje się dość niewinnym zjawiskiem. Jednak cyberprzemoc, pomimo dość nowoczesnie brzmiącej nazwy jest to zjawisko niebezpieczne i bardziej powszechne niż nam się wydaje.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Tutaj link do publikacji

Twoje niepełnosprawne dziecko ma prawo do nauki!
j0439573
W każdym rodzaju szkoły i również w przedszkolu mogą powstawać klasy integracyjne. Rozwiązanie w postaci klasy integracyjnej zdecydowanie zwiększa szansę dziecka niepełnosprawnego na prawidłowy tok nauki. Każde niepełnosprawne dziecko ma prawo do nauki w przedszkolu i szkole ogólnodostępnej zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Takie prawo daje ustawa o systemie oświaty. Dyrektor danej placówki oświatowej podejmuje decyzję o powstaniu klasy integracyjnej, zgodnie z potrzebami dzieci, możliwościami kadry nauczycielskiej, budynku szkoły itp.
czytaj dalej
Hej tato - co Ty na to!
logo-tato-net-plansza-pomaranczowa
Serwis internetowy dla taty? Czemu nie! Witryna www.tato.net proponuje nowoczesnym ojcom wiele interesujących propozycji, które mogą się stać inspiracją do bycia lepszym rodzicem.
czytaj dalej
Promujemy rodzicielstwo zastępcze z fundacją Happy Kids
przytul

Fundacja Happy Kids od kilku lat promuje ideę rodzicielstawa zastępczego. Tworzą ją ludzie, którzy potrafią w praktyce zainspirować, zachęcić, przekonać do włączenia się w dobre dzieło pomocy dzieciom.

Pomoc dziecku, które pozbawione zostało rodzinnego ciepła jest szczególnym dziełem, z pewnością trudnym, ale jeśli jest to zadanie udane, miłość i wdzięczność okazana przez dziecko jest niewymierna.

 

czytaj dalej
Dobre projekty reklamują się same
j0433027[1]

Kolejny rok Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie realizuje projekt aktywizacji osob niepełnosprawnych. Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem, który można nazwać reklamą projektu "Jesteśmy aktywni" i przypominamy że rekrutacja do projektu na rok 2010 trwa.

Jeśli Jesteś osobą niepełnosprawną, a nie masz pewności czy możesz być uczestnikiem projektu, ten artykuł napisany przez uczestniczkę projektu rozwieje Twoje wątpliwości.

Kliknij tutaj aby przeczytać artykuł.

Świadczenie pielęgnacyjne należne bez względu na dochód.
j0439315[1]

Rodziny, opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi mogą odetchnąć.

W 2010 roku weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o świadczeniach rodzinnych. Osoby ubiegające się o świadczenie pielęgnacyjne nie będą już musiały przedstawiać swoich dochodów.

czytaj dalej
Wzory wniosków do pobrania
j0323743[1]

W dziale Niepełnosprawni zamieszczono aktualne wzory wniosków dot. dofinansowań z funduszu PFRON.

Wzory wniosków do druku można pobrać tutaj.

Świąteczne życzenia
j0440090[1]

Pięknych, radosnych

pełnych pogody ducha,

zdrowych, rodzinnych,

dobrze przeżytych

Świąt Narodzenia Pańskiego,

aby Boże Dziecię zagościło w sercu.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

 aby był lepszy od poprzedniego,

                               a gorszy od następnego.

                    życzą

Damian Makos - kierownik PCPR oraz wszyscy pracownicy

Wesołych Świąt!!!

 

Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bobrownikach
Zdjęcie0541

Corocznie młodzież korzystająca ze wsparcia Środowiskowego Domu przygotowuje piękne dekoracje bożonarodzeniowe, tradycyjne już prezenty dla gości i przedstawienie jasełkowe. W wigilijnym biesiadowaniu oprócz pracowników Domu, rodziców uczestników wziął również udział przedstawiciel PCPR - Damian Makos. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy wzięli udział w jasełkach, po których zaprosili do wspólnej wigilii. W tej ciepłej atmosferze nie zabrakło wspólnych rozmów i życzeń.

Wszystkim uczestnikom zajęć Środowiskowego Domu w Bobrownikach wraz z rodzinami życzymy pięknych, radosnych, napełnionych nadzieją Śwąt Narodzenia Pańskiego  

Wesołych Świąt!

Wigilia w Kiedosach
Zdjęcie0518

Już po raz ósmy w Rodzinnym Domu w Kiedosach odbyła się wigilia, w której uczestniczył również kierownik PCPR - Damian Makos. Była uroczysta kolacja, łamanie opłatkiem, jasełka przygotowane przez uczniów szkoły z Raciszyna, kolędy i oczywiście prezenty. Cieszy fakt, że w życie Domu włączają się uczniowie, nauczyciele, radni, bo w tym szczególnym czasie mieszkańcy Domu nie powinni i nie są sami.  

Wszystkim dzieciom życzymy dobrych i spokojnych Świąt, poczucia że są kochane i potrzebne.

Wesołych Świąt

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1161798


 

"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może"  J.Korczak

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych Międzynarodowy Dzień Białej Laski Światowy Dzień Jąkających się więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 201
Wczoraj: 563
Przedwczoraj: 412
W obecnym miesiącu: 13579
W poprzednim miesiącu: 17848

Razem:

1161798

Mapa