PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  

Zbiórka pomocy rzeczowej trwa nadal !!!
1[1]

Do 13 czerwca 2010r. /niedziela/ trwa akcja zbierania pomocy poszkodowanym w powodzi.

Do głównego punktu zbiórki przy nowym kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie można nadal każdego dnia przynosić pomoc rzeczową.

Gminy powiatu pajęczańskiego z zaangażowaniem włączyły się w akcję pomocy powodzianom, z niektórych gmin pomoc już została dostarczona i w dniu wczorajszym przetransportowana do poszkodowanych w Kędzierzynie - Koźlu i Landzmierzu, inne nadal prowadzą zbiórkę. 

Wśród mieszkańców Gminy Rząśnia nadal zbierana jest pomoc rzeczowa przez szkoły, natomiast sam personel urzędu gminy z własnej inicjatywy ogłosił zbiórkę wśród swoich pracowników.

Apelujemy o dalsze zaangażowanie, powodzianie liczą na naszą pomoc!

UWAGA!!! obecnie najpotrzebniejsze są środki dezynfekcyjne.

 

Pomoc dotarła do powodzian w Landzmierzu i Kędzierzynie - Koźlu
101_5285

W dniu 8 czerwca 2010 roku pomoc z terenu powiatu pajęczańskiego, dostarczana do punku zbiórki przy parafii pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie w ramach akcji pomocy powodzianom pod patronatem Starosty Pajęczańskiego, została przetransportowana do osób poszkodowanych przez powódź z terenu Kędzierzyna - Koźla oraz Landzmierza.

Około półtora tony darów - przede wszystkim środki czystości, środki higieniczne, ubrania robocze, koce, pościel, również żywność, zostały przekazane do Oddziału PCK w Kędzierzynie - Koźlu oraz bezpośrenio mieszkańcom wioski Landzmierz poprzez ręce Pani sołtys.

czytaj dalej
Napisali o nas
logo_kulisy

W tygodniku Kulisy z dnia 08 czerwca ukazał się apel "Pomóżmy powodzianom", dzięki temu informacja o zbiórce pomocy rzeczowej dla osób poszkodowanych w powodzi trafi do szerszego kręgu mieszkańców. Akcja trwa do 13 czerwca 2010r.

Dziękujemy za opublikowanie apelu.

W załączniku treść ogłoszenia.

czytaj dalej
Pomoc niepełnosprawnym powodzianom
tn01338_[1]

W tegorocznej powodzi, w ktorej ucierpiało wielu ludzi, ucierpiały również osoby niepełnosprawne, nie możemy zapominać, że im trudniej uzyskć pomoc. Dlatego dla nich PFRON ogłosił specjalnych program pomocy.

W załącznikach poniżej szczegółowe informacje o możliwościach uzyskania pomocy PFRON oraz wniosek pomocowy do pobrania.

 

czytaj dalej
Dobre serce mieszkańcow powiatu
Zdjęcie0750

Od kilku dni trwa akcja zbiórki pomocy rzeczowej dla powodzian, która nabrała rozpędu dzięki informacji - apelu, który w ostatnią niedzielę został odczytany w kościołach na terenie powiatu pajęczańskiego. Proboszczowie okolicznych parafii zachęcili mieszkańców do właczenia się w akcję, za tą współpracę - przekazanie informacji o zbiórce pomocy, wszystkim księżom, serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej
POMÓŻMY POWODZIANOM !!!
j0437318[1]

Wszyscy wiemy jak wielką ludzką tragedię spowodowała powódź, dlatego pilnie potrzebna jest TWOJA pomoc.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie wraz z Parafią Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie podjęło akcję zbiórki pomocy rzeczowej dla osób poszkodowanych przez powódź. Bez tej jakże potrzebnej pomocy powodzianie sobie nie poradzą. Okażmy im serce.

Potrzebne są przede wszystkim:

czytaj dalej
Kolejny przetarg dot. szkoleń dla osób niewidomych i słabowidzących
j0432526[1]

W dniu 28 maja 2010 roku ogłoszono kolejny przetarg na usługi szkoleniowe wynikający realizacji z projektu "Jesteśmy aktywni" 2010. Dotyczy on szkoleń wyjazdowych dla osób niepełnosprawnyzch z dysfunkcją wzroku.

Uwaga! W ogłoszeniu przetargowym zostały wprowadzone zmiany, w związku z tym ostateczny termin skladania ofert został wydłużony. 

SZczegóły w zakładce przetargi.

 

Kolejny przetarg na usługi szkoleniowe
j0432526[1]

Ogłoszono już drugi przetarg na usługi szkoleniowe połączone z doradztwem zawodowym, czyli zadania wynikające z projektu "Jesteśmy aktywni" w roku 2010.

Szczegóły w zakładce przetargi.

Przetarg na organizację szkolenia oraz imprezy integracyjnej
j0432526[1]

W zakładce "przetargi" zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu usług wynikających z działań projektu "Jesteśmy aktywni" w roku 2010

link do ogłoszenia

Ciekawe wsparcie dla rodzin zastępczych
akuku

Kolejny raz Fundacja Oriflame i Fundacja Przyjaciółka proponuje wsparcie dzieci z rodzin zastępczych w ramach projektu "a kuku".  

Rodziny zastępcze mogą skorzystać m.in. z wsparcia w ramach wyjazdów wakacyjnych, zakupu podręczników, dodatkowych zajęć, sfinansowania zakupu sprzętu sportowego czy muzycznego.

 

czytaj dalej
Integracja w Bobrownikach
Zdjęcie0667

W dniu 13 maja 2010 roku  Środowiskowy Dom Samopomocy w Bobrownikach korzystając z sali remizy strażackiej zorganizował spotkanie integracjne dla osób niepelnosprawncyh pod hasłem "Jedno jest niebo dla wszystkich".

 W imprezie wzięli udział uczestnicy m.in. ŚDS w Bobrownikach, DPS Skrzynno, WTZ Wieluń, ŚDS Mokrsko, Szkoła Specjalna z Działoszyna, przedstawicielami ze strony władz byli pajęczański Wice Starosta oraz Dyrektor PCPR w Pajęcznie Damian Makos. 

czytaj dalej
Ciekawy serwis dla małżeństw
acquia_marina_logo[1]

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma za zadanie pomoc rodzinom potrzebującym. Dziś w dobie szybkiego tempa życia problemy małżeńskie, rodzinne stają się często brzemieniem, często rodzicielstwo jest odkładane "na później". Małżonkowie czują się osamotnieni w pokonywaniu późniejszych problemów z tym związanych, a gdy przychodzi "ten czas" boją się, że nie będą już mogli zostać rodzicami.

Serwis "Nasz bocian" wychodzi na przeciw małżeństwom które chcą zostać rodzicami.

 

czytaj dalej
Komunikat dot. turnusów rehabilitacyjnych
j0432526[1]

 

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie uprzejmie informuje, iż wnioski osób niepełnosprawnych, ubiegających się w 2010r. o dofinansowanie ze środków PFRON do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym są w trakcie realizacji, oczekują na rozpatrzenie i ewentualne przyznanie dofinansowania.

czytaj dalej

 

W obliczu tak wielkiej narodowej tragedii, śmierci Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego oraz wielu innych najważniejszych osób Państwa Polskiego pochylmy głowy w postawie żałoby, szacunku i zadumy.

Cześć ich pamięci!

 

W budynku Starostwa Powiatowego w Pajęcznie ul.Kościuszki 76 wyłożona jest Księga Kondolencyjna.

Codziennie w godzinach urzędowania każdy ma możliwość wpisać się do księgi, oddając w ten sposób cześć tragicznie zmarłym.

Księga zostanie przekazana do pałacu prezydenckiego. 

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1206808


 

"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może"  J.Korczak

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Nowy Rok Święto Trzech Króli Dzień Babci Dzień Dziadka Polski Dzień Transplantacji więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 74
Wczoraj: 492
Przedwczoraj: 613
W obecnym miesiącu: 11937
W poprzednim miesiącu: 14178

Razem:

1206808

Mapa