PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  

Rodzinny Dom Dziecka w Kiedosach w pałacu prezydenckim
aga 146

Rodzinny Dom Dziecka w Kiedosach otrzyamał zaproszenie na świąteczne spotkanie w pałacu prezydenckim. Dzieci mogły dzięki temu zobaczyć gdzie mieszka prezydent, zobaczyć olbrzymią prezydencką choinkę oraz posłuchać kolęd w wykonaniu Edyty Górniak i Anny Marii Jopek. 

Link do relacji ze spotkania.

 

Chroń dziecko przed "złym dotykiem"
przylacz

Co siódme dziecko w Polsce doznaje jednej z form przemocy seksualnej. W znacznej większości sprawcami przemocy są najbliźsi członkowie i przyjaciele rodziny. 

Dowiedz się więcej o objawach przemocy seksualnej u dziecka, sposobach ochrony i pomocy!

strona www.zlydotyk.pl przybliża tę trudną i wstydliwą tematykę.

Pamiętaj że ratując dziecko ratujesz świat! 

Kochanie nie uciekaj - porozmawiajmy!
logo_nu_md[1]

Nie uciekaj - ucieczka to nie rozwiązanie!

Witryna www.nieuciekaj.pl to strona skierowana do rodziców dzieci, które decydują się na ucieczkę z domu.

To strona również dla dzieci ktore uciekają.

Ucieczki, tzw. "gigant" to trudny problem, nadal społecznie wstydliwy. Nie bojmy się pytać, nie bójmy się szukać rozwiązania. Ucieczka nie jest rowiązaniem problemów w żadnym wieku.

3 grudnia - Dzień Osób Niepełnosprawnych
11

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1922 roku. Nie jest to święto, jest to dzień który ma przypominać, że ważną i integralną częścią każdej społeczności są osoby niepełnosprawne.

Starajmy się nie zapominać o nich na codzień, bo żyją obok nas i chcą być trsaktowani zwyczajnie. Ten grudniowy dzień i cały miesiąc, niech będzie dla każdego czasem,w którym pomyślimy o osobach niepełnosprawnych jak o pełnosprawnych społecznie sąsiadach, współpracownikch, mieszkańcach.

Rehamobil wspiera stowarzyszenia osób niepełnosprawnych.
logo rehamobil nowe

W dniu 6 grudnia 2010 r. o godz. 16.30 w pajęczańskim gimnazjum odbędzie się impreza mikołajkowa z upominkami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej organizowana przez Stowarzyszenie "Nie jesteś sam". Dzieci i opiekunowie będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie, posłuchać kolęd w wykonaniu  ogniska muzycznego. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie wizyta Św. Mikołaja, który przyniesie ze sobą prezenty dla każdego dziecka.

Impezę wspiera Rehamobil.

czytaj dalej
21 listopad Dniem Pracownika Socjalnego
MP900401779[1]

W tym roku to dzień wyjątkowy, bo jest to święto pomocy społecznej ale i dzień  wyborów samorządowych. Tak więc aspekt społecznościowy święta, dzięki wyborom, został w sposób specjalny wyróżniony. Wszyscy jesteśmy członkami naszych małych społeczności, za które jesteśmy odpowiedzialni.

czytaj dalej
Tomograf w Pajecznie!
Zdjęcie1257
W pajęczańskim szpitalu zamontowano tomograf. Na potrzeby pracowni tomograficznej zostały przeznaczone niewykorzystywane piwnice pod szpitalem. Cała infrastruktura pracowni tomograficznej jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
czytaj dalej
Najnowocześniejszy w Europie autobus dla niepełnosprawnych zawitał do Pajęczna!
zalacznik_1369_m

Pajęczański PCPR jako pierwszy w Polsce umożliwił transport osób niepełnosprawnych tak profesjonalnym autokarem. Jest to autokar obecnie najnowocześniejszy na rynku usług transportowych nie tylko w Polsce ale i w Europie! 

Więcej na stronie projektu "Jesteśmy aktywni".

Ogólnopolskie forum PCPRów obraduje w Solcu.
Zdjęcie1246
Po raz czwarty 27go października w Solcu odbywa się ogólnopolska konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Głównym celem konferencji jest omówienie standardów pomocy i integracji społecznej. Zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzanego badania, w obradach uczestniczy przedstawiciel ministarstwa Polityki Społecznej Pani Krystyna Wyrwicka.
Radiowa promocja rodzin zastępczych.
logoRZW

Potrzeba niesienia miłości dzieciom osieroconym jest wciąż aktualna, dlatego razem z radiem ZW promujemy ideę rodzicielstwa zastępczego.

czytaj dalej
W 2011 roku rząd obcina środki PFRON dla osób niepełnsoprawnych!
MP900427740

Z planu finansowego PFRON na rok 2011 wynika, że znów powiaty otrzymają zmniejszone środki na rehabilitację i to aż o 80 milionów w skali kraju!

W stosunku do roku 2008 to już ponad 40 procent mniej pieniędzy! Jest to smutny fakt, że w dobie kryzysu oszczędza się na najbardziej potrzebujących.

15 października Święto Osób Niewidomych i Niedowidzących!
MC900412570[1]
15 października juz od kilkudziesięciu lat jest świętem dla osób niewidomych i niedowidzących, popularnie nazywanym Dniem Białej Laski. W tym dniu, szczególnie pamiętamy o osobach, które mają problemy ze wzrokiem, które muszą poznawać świat w sposób odmienny. Są wśród nas i pamiętajmy, że są ważną cześcią naszej społeczności. Na czas Waszego święta życzymy wszyscy wytrwałości i wiele ludzkiej życzliwości. Szczególne życzenia przekazujemy członkom Polskiego Związku Niewidomych, którzy działają w pajęczańskim oddziale Związku. 
Ciekawe szkolenie dla rodziców.
MP900427762[1]

Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy w Częstochowie organizuje ciekawe szkolenie dot. problematyki zespołu FAS/FAE. Tematyka jest warta zainteresowania.

czytaj dalej
To się nazywa integracja!
DSC_0016

W dniu 19 września odbyła się impreza integracyjna "Dzień aktywności". Była to udana inicjatywa uczestników projektu"JEsteśmy aktywni" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie.

Zobacz co było ciekawego! Link do relacji z imprezy poniżej.

Impreza integracyjna.

 

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1437029


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Dzień Ojca więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 159
Wczoraj: 409
Przedwczoraj: 669
W obecnym miesiącu: 5192
W poprzednim miesiącu: 16705

Razem:

1437029

Mapa