PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  

15 października Święto Osób Niewidomych i Niedowidzących!
MC900412570[1]
15 października juz od kilkudziesięciu lat jest świętem dla osób niewidomych i niedowidzących, popularnie nazywanym Dniem Białej Laski. W tym dniu, szczególnie pamiętamy o osobach, które mają problemy ze wzrokiem, które muszą poznawać świat w sposób odmienny. Są wśród nas i pamiętajmy, że są ważną cześcią naszej społeczności. Na czas Waszego święta życzymy wszyscy wytrwałości i wiele ludzkiej życzliwości. Szczególne życzenia przekazujemy członkom Polskiego Związku Niewidomych, którzy działają w pajęczańskim oddziale Związku. 
Ciekawe szkolenie dla rodziców.
MP900427762[1]

Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy w Częstochowie organizuje ciekawe szkolenie dot. problematyki zespołu FAS/FAE. Tematyka jest warta zainteresowania.

czytaj dalej
To się nazywa integracja!
DSC_0016

W dniu 19 września odbyła się impreza integracyjna "Dzień aktywności". Była to udana inicjatywa uczestników projektu"JEsteśmy aktywni" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie.

Zobacz co było ciekawego! Link do relacji z imprezy poniżej.

Impreza integracyjna.

 

Znamy harmonogram imprezy
plakat

Już znamy harmonogram niedzielnej imprezy. Szzczegóły można zobaczyć tutaj.

Są już gotowe plakaty promocyjne, sczegóły na stronie www.jestesmyaktywni.pcpr.pl

Liczymy na Towje przybycie.

Bawmy się razem - bądźmy aktywni!

ZARPOSZENIE
naklejki1

W dniu 19 września w pajęczańskiej hali sportowej przy gimnazjum odbędzie się impreza integracyjna przygotowana przez uczestników projektu "Jesteśmy aktywni" relizowanego przez PCPR w Pajęcznie.

Uczestnicy przygotowali program skierowany przede wszystkim do dzieci, dlatego szczególnie zaproszeni są rodzice z dziećmi.

 W załączeniu zaproszenie na imprezę integracyjną.

czytaj dalej
Chcesz pracować w telewizji - to możliwe!
MC900439254[1]

Fundacja "Dzieci - dzieciom" wraz Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Warszawie proponuje niepełnosprawnej młodzieży udział w projekcie "e-szansa". W ramach projektu udział m.in. w profesjonalnym szkoleniu komputerowym oraz współudział w tworzeniu internetowej telewizji, udział w szkoleniach również dla opiekunów.

Wydaje się to ciekawą propozycją dla niepełnosprawnej młodzieży. Szczegóły na stronie organizatora, link do strony poniżej.

Link do strony organizatora.

Kolejna dobra strona dla dorego rodzica!
MP900430910[1]

Serwis www.dobryrodzic.pl to kolejna bardzo ciekawa propozycja dla rodziców.

Wiele porad, dobrze podana wiedza, ciekawe przykłady, a przede wszystkim naprawdę duża baza linkow do ciekawych stron dla mamy, taty i dziecka.

czytaj dalej
Pełnomocnik - wyborczą pomocą dla osób niepełnosprawnych
MC900301314[1]

Polskie prawo wyborcze zaczyna dostrajać się do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszym krokiem był obowiązek wyznaczenia w gminie lokalu wyborczego dostosowanego do osób niepełnosprawnych, a teraz już od wyborów prezydeckich osoby niepełnosprawne z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu moga głosować bez wychodzenia z domu.

czytaj dalej
Potrzebna pomoc finansowa dla powodzian
bilde[1]

Starosta powiatu puławskiego zwócił się o pomoc finansową dla terenów, które ucierpiały na terenie powiatu w tegorocznej powodzi. W powiecie woda przerwała wał przeciwowodziowy i zalała kilka miejscowości, pod wodą znalazło się kilkaset gospodarstw, ponad tysiąc hektarów pól, ewakuowano kilkaset osób. Oszacowane straty to ponad 9 mln zł.

 

czytaj dalej
Rozpoczęcie projektu "Jesteśmy aktywni 2010"
logo_aktywni_wybrane
W dniu 24 czerwca rozpoczyna się pierwsze działanie otwierające realizację projektu "Jesteśmy aktywni" prowadzonego przez Powiatowe Cemtrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie. W tym roku aktywizacją zostaną objęte 32 osoby, w tym 29 osób niepełnosprawnych, które wezmą udział w szkoleniach, turnusach rehabilitacyjnych, zostanie zorganizowana również impreza integracyjna. 
czytaj dalej
Akcja "Pomóżmy powodzianom" - podsumowanie
MP900433140

„W obliczu tragedii - człowiekiem jest ten, który potrafi pomóc choćby jednemu.” Akcja pomocy powodzianom prowadzona Przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie oraz Parafię pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie zakończyła się sukcesem.

W wyniku akcji zbiórki pomocy poszkodowanym przez powódź, w ciągu zaledwie trzech tygodni, w punkcie zbiórki zorganizowanym przy Kościele Narodzenia w Pajęcznie udało się zebrać ponad trzy tony pomocy.
czytaj dalej
Napisali o nas.
dziennik łódzki

W Dzienniku Łódzkim w dniu 15 czerwca znalazł się krótki artykuł dot. akcji "Pomóżmy powodzianom" prowadzonej przez PCPR wraz z parafią pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

Artykuł z gazety w załączniku. 

czytaj dalej
Pomoc rzeczowa dotarła do powodzian w Chełmie Śląskim i gminie Bojszowy.
Zdjęcie0825

W dniu 15 czerwca 2010r. drugi transport pomocy dla powodzian został przekazany poszkodowanym. Pomimo krótkiego czasu zbiórki, bo było to jedynie sześć dni, udało się zebrać więcej darów niż  te, które przekazano do Kędzierzyna i Landzmierza w pierwszym transporcie.

Chemia, środki owadobójcze, osprzęt do oprysków, środki czystości, płyny, proszki, ubrania, środki dezynfekcyjne, woda butelkowana, wiadra, mopy, buty i rękawice robocze itp., łacznie około 1,65 tony pomocy, zostało przekazane poszkodowanym w Chełmie Śląskim i gminie Bojszowy.

czytaj dalej
Punkt zbiorki pomocy dla powodzian znów sie zapełnia
Zdjęcie0782

Główny punkt zbiórki pomocy dla poszkodowanych w powodzi przy kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie znów zapełnia się darami mieszkańców powiatu. Znaczną część darów w dniu wczorajszym dostarczyła gmina Rząśnia. Wciąż osoby indywidualne przynoszą pomoc. Obecnie najbardziej potrzebne są środki dezynfekcyjne.

 

czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1206851


 

"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może"  J.Korczak

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Nowy Rok Święto Trzech Króli Dzień Babci Dzień Dziadka Polski Dzień Transplantacji więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 117
Wczoraj: 492
Przedwczoraj: 613
W obecnym miesiącu: 11980
W poprzednim miesiącu: 14178

Razem:

1206851

Mapa