PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  

Tomograf w Pajecznie!
Zdjęcie1257
W pajęczańskim szpitalu zamontowano tomograf. Na potrzeby pracowni tomograficznej zostały przeznaczone niewykorzystywane piwnice pod szpitalem. Cała infrastruktura pracowni tomograficznej jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
czytaj dalej
Najnowocześniejszy w Europie autobus dla niepełnosprawnych zawitał do Pajęczna!
zalacznik_1369_m

Pajęczański PCPR jako pierwszy w Polsce umożliwił transport osób niepełnosprawnych tak profesjonalnym autokarem. Jest to autokar obecnie najnowocześniejszy na rynku usług transportowych nie tylko w Polsce ale i w Europie! 

Więcej na stronie projektu "Jesteśmy aktywni".

Ogólnopolskie forum PCPRów obraduje w Solcu.
Zdjęcie1246
Po raz czwarty 27go października w Solcu odbywa się ogólnopolska konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Głównym celem konferencji jest omówienie standardów pomocy i integracji społecznej. Zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzanego badania, w obradach uczestniczy przedstawiciel ministarstwa Polityki Społecznej Pani Krystyna Wyrwicka.
Radiowa promocja rodzin zastępczych.
logoRZW

Potrzeba niesienia miłości dzieciom osieroconym jest wciąż aktualna, dlatego razem z radiem ZW promujemy ideę rodzicielstwa zastępczego.

czytaj dalej
W 2011 roku rząd obcina środki PFRON dla osób niepełnsoprawnych!
MP900427740

Z planu finansowego PFRON na rok 2011 wynika, że znów powiaty otrzymają zmniejszone środki na rehabilitację i to aż o 80 milionów w skali kraju!

W stosunku do roku 2008 to już ponad 40 procent mniej pieniędzy! Jest to smutny fakt, że w dobie kryzysu oszczędza się na najbardziej potrzebujących.

15 października Święto Osób Niewidomych i Niedowidzących!
MC900412570[1]
15 października juz od kilkudziesięciu lat jest świętem dla osób niewidomych i niedowidzących, popularnie nazywanym Dniem Białej Laski. W tym dniu, szczególnie pamiętamy o osobach, które mają problemy ze wzrokiem, które muszą poznawać świat w sposób odmienny. Są wśród nas i pamiętajmy, że są ważną cześcią naszej społeczności. Na czas Waszego święta życzymy wszyscy wytrwałości i wiele ludzkiej życzliwości. Szczególne życzenia przekazujemy członkom Polskiego Związku Niewidomych, którzy działają w pajęczańskim oddziale Związku. 
Ciekawe szkolenie dla rodziców.
MP900427762[1]

Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy w Częstochowie organizuje ciekawe szkolenie dot. problematyki zespołu FAS/FAE. Tematyka jest warta zainteresowania.

czytaj dalej
To się nazywa integracja!
DSC_0016

W dniu 19 września odbyła się impreza integracyjna "Dzień aktywności". Była to udana inicjatywa uczestników projektu"JEsteśmy aktywni" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie.

Zobacz co było ciekawego! Link do relacji z imprezy poniżej.

Impreza integracyjna.

 

Znamy harmonogram imprezy
plakat

Już znamy harmonogram niedzielnej imprezy. Szzczegóły można zobaczyć tutaj.

Są już gotowe plakaty promocyjne, sczegóły na stronie www.jestesmyaktywni.pcpr.pl

Liczymy na Towje przybycie.

Bawmy się razem - bądźmy aktywni!

ZARPOSZENIE
naklejki1

W dniu 19 września w pajęczańskiej hali sportowej przy gimnazjum odbędzie się impreza integracyjna przygotowana przez uczestników projektu "Jesteśmy aktywni" relizowanego przez PCPR w Pajęcznie.

Uczestnicy przygotowali program skierowany przede wszystkim do dzieci, dlatego szczególnie zaproszeni są rodzice z dziećmi.

 W załączeniu zaproszenie na imprezę integracyjną.

czytaj dalej
Chcesz pracować w telewizji - to możliwe!
MC900439254[1]

Fundacja "Dzieci - dzieciom" wraz Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Warszawie proponuje niepełnosprawnej młodzieży udział w projekcie "e-szansa". W ramach projektu udział m.in. w profesjonalnym szkoleniu komputerowym oraz współudział w tworzeniu internetowej telewizji, udział w szkoleniach również dla opiekunów.

Wydaje się to ciekawą propozycją dla niepełnosprawnej młodzieży. Szczegóły na stronie organizatora, link do strony poniżej.

Link do strony organizatora.

Kolejna dobra strona dla dorego rodzica!
MP900430910[1]

Serwis www.dobryrodzic.pl to kolejna bardzo ciekawa propozycja dla rodziców.

Wiele porad, dobrze podana wiedza, ciekawe przykłady, a przede wszystkim naprawdę duża baza linkow do ciekawych stron dla mamy, taty i dziecka.

czytaj dalej
Pełnomocnik - wyborczą pomocą dla osób niepełnosprawnych
MC900301314[1]

Polskie prawo wyborcze zaczyna dostrajać się do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszym krokiem był obowiązek wyznaczenia w gminie lokalu wyborczego dostosowanego do osób niepełnosprawnych, a teraz już od wyborów prezydeckich osoby niepełnosprawne z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu moga głosować bez wychodzenia z domu.

czytaj dalej
Potrzebna pomoc finansowa dla powodzian
bilde[1]

Starosta powiatu puławskiego zwócił się o pomoc finansową dla terenów, które ucierpiały na terenie powiatu w tegorocznej powodzi. W powiecie woda przerwała wał przeciwowodziowy i zalała kilka miejscowości, pod wodą znalazło się kilkaset gospodarstw, ponad tysiąc hektarów pól, ewakuowano kilkaset osób. Oszacowane straty to ponad 9 mln zł.

 

czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 905549

"Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta w której się urodziłeś później ta, która sam stworzyłeś."

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Światowy Dzień Chorego Dzień Chorych na Padaczkę więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 322
Wczoraj: 563
Przedwczoraj: 264
W obecnym miesiącu: 11088
W poprzednim miesiącu: 10972

Razem:

905549

Mapa