PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  

Niepełnosprawni o sobie!
MH900438548

W dziale publikacje nowy artykuł pod tytułem "Jednak można mimo niepełnosprawności odkryć radość!".

Jest to słowo osoby niepełnosprawnej o sobie, warte uwagi! Autor tekstu jest członkiem klubu "Jesteśmy aktywni" działającego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie, w ramach projektu unijnego.

link do artykułu

eBIFRON - naprzeciw potrzebom
ebifron
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął publikację elektronicznego Biuletynu Informacyjnego pn. „eBIFRON”, który kierowany jest do osób niepełnosprawnych, pracodawców i wszystkich zainteresowanych problematyką niepełnosprawności.
czytaj dalej
30 Maja - Dniem Rodzicielstwa Zastępczego!
111

Z okazji tego wyjątkowego święta wszystkim rodzicom zastęczym życzymy wytrwałości, wielkich pokładów miłości, nigdy nie gasnącej cierpliwości i wszystkiego najlepszego.

Niech się spełniają marzenia, a ludzie z którymi na codzień się spotykacie, byli pełni zrozumienia i okazywali otwarte serca wobec Was, Waszych dzieci i całych rodzin.

Żywimy prawdziwą nadzieję, że to święto, a przede wszystkim piękna idea rodzicielstwa zastępczego będzie kwitła, będzie łączyła pokolenia, będzie leczyła serca, i przede wszystkim dawała oparcie najbardziej potrzebującym i jednocześnie osamotnionym dzieciom.

 

A ponieważ już za chwilę 1 czerwca, czyli oczekiwany przez wszystkie dzieci Dzień Dziecka i czekające niebawem wakacje, życzymy dzieciakom wspaniałych prezentów, dobrej zabawy w "Ich Dniu" i pięknej wakacyjnej pogody!

Dzień Matki w ŚDS w Bobrownikach!
DSC03418
Jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Bobrownikach przygotował spotkanie z okazji Dnia Matki, w tym roku pod hasłem "Marzenia się spełniają". Właściwie jest to coroczny dzień rodzica, bo zawsze w spotkaniu uczestniczą rodzice uczestników ŚDSu, a czasem rodzeństywo, czy bliscy.  
czytaj dalej
Zasiłki rodzinne - propozycja rządowa
MH900441323

Od 1-go listopada tego roku mają podnieść się kryteria dochodowe dla rodzin ubiegających się o zasiłki rodzinne o kwotę 70zł.Od roku 2004r. jest to 504zł.

Wyższe mają też być same zasiłki.

czytaj dalej
NIK skontrolował domy dziecka.
MB900440676

Najwyższa Izba Kontroli dokonała ogólnopolskiej kontroli działalności państwa w zakresie pieczy zastępczej.

Z raportu wynika opieszałość sądów w sprawach opiekuńczych, duża liczba dzieci w domach dziecka i brak kandydatów na rodziców zastępczych.

czytaj dalej
Sto tysięcy odwiedzin!!! Dziękujemy
MH900440398

Tak pięknie się złożyło, że w dniu Międzynarodowego Dnia Rodziny stutysięczny gość odwiedził naszą stronę!!!

Odczytujemy to jako symbol i szczerze dziękujemy za Wasze zainteresowanie, które nie słabnie, ale wciąż utrzymuje się na dobrej przeciętnej STU ODWIEDZIN DZIENNIE !

czytaj dalej
15 Maja Dniem Rodziny
MH900409578

Dzień 15 maja zgodnie z naszym kalendarium jest Międzynarodowym Dniem Rodziny.

Z tej okazji wszystkim rodzinom tym małym i dużym, zastępczym, wielopokoleniowym, wszystkim, życzymy wszystkiego najlepszego.

czytaj dalej
Warsztaty dla niepełnosprawnych
wol

Fundacja Rozwój-Lepsza Przyszłość  z siedzibą w Dubiu, niedaleko Szczercowa, otrzymała środki PFRON na realizację zadania:

Warsztaty dla Osób Chorujących Psychicznie – PRZYSTAŃ.

Zajęcia warsztatowe są bezpłatne, będą się odbywały przy Klinice Psychiatrycznej i Terapii Uzależnień WOLMED w Dubiu.

czytaj dalej
Dzień otwarty w ZUS
niepelnosprawny_ludziki
Wszsytkie Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dniu 30 maja 2012 roku organizują Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w związku z obchodzonym w maju Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
czytaj dalej
Piecza zastępcza - wciąż za mało środków finansowych!
zpp

Nowa ustawa dot. pieczy zastępczej mimo, że zawiera nowe rozwiązania wciąż nie jest w pełni relizowana. Powodem jest brak środków finansowych. Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich wypracowało w tej sprawie stanowisko skierowane do włściwego ministra.

czytaj dalej
jjj
Wielkanocne Święta to czas pokrzepienia, nadziei i radości.Niech zatem Święta Wielkiej Nocy będą prawdziwie rodzinne, pełne zadumy nad cudem życia. Przyniosą szczęście oraz zachęcą do czynienia dobroci, staną się radosnym wydarzeniem w Waszych sercach. Ciepłych promieni słońca dających wiarę i siłę do czynienia wielkich i dobrych rzeczyżyczą Dyrektor Damian Makos oraz Pracownicy PCPR w Pajęcznie
Konkurs Plastyczno-Fotograficzny dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych
MH900232065
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi organizuje konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży wychowujących się w rodzinach zastępczych. Głównym celem konkursu jest szerzenie działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w województwie łódzkim oraz podkreślenie znaczenia rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka.  
czytaj dalej
konektia.pl - nowy portal społecznościowy osób niepełnosprawnych.
konektia-logo
Powstał nowy, ciekawy portal informacyjno-społecznościowy skierowany do osób niepełnosprawnych.

czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1492104


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych Międzynarodowy Dzień Białej Laski Światowy Dzień Jąkających się więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 351
Wczoraj: 373
Przedwczoraj: 280
W obecnym miesiącu: 6583
W poprzednim miesiącu: 14056

Razem:

1492104

Mapa