PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  

100 lat w Bobrownikach!
2012-11-27-299
W Domu Pomocy Społeczej dla osób starszych w Bobrownikach odbyła się niecodzienna uroczystość - setne urdoziny mieszkańca Pana Lucjana Olejnika. Pan Lucjan skończył sto lat w dniu 26 listopada tj. w niedzielę, ale uroczysta msza święta oraz spotkanie z okazji urodzin odbyło się w poniedziałek.  
czytaj dalej
UWAGA! Konkurs "Jak ułatwić życie osób niepełnosprawnych - mój list do Starosty Powiatu Pajęczańskiego"
zalacznik_3058_m

Ideą konkursu jest zmiana stereotypu dotyczącego funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz skonfrontowanie wizji niepełnosprawności z punktu widzenia osoby sprawnej i niepełnosprawnej.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu pajęczańskiego. Będzie polegał na przedstawieniu, w formie listu, swojego pomysłu na ułatwienie życia codziennego osób niepełnosprawnych. Termin przesyłania prac - 30 listopad 2012 roku.

 

czytaj dalej

Emisja audycji pt. Niepełnosprawni-pełnosprawni”
zaradni (1)

Oddział Łódzki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza do obejrzenia 2 odcinków audycji pt. „ Niepełnosprawni-pełnosprawni” dotyczących pilotażowego programu celowego, zatwierdzonego przez Radę Nadzorczą PFRON pod nazwą „Aktywny Samorząd” oraz programów i zadań realizowanych przez PFRON.

czytaj dalej
Bezpłatne psychologiczne warsztaty terapeutyczne
pędzel-pędzle-farby-arkusz_33188
Osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z województw: łódzkiego, śląskiego, wielkopolskiego, mogą skorzystać z bezpłatnych, 6-dniowych warsztatów psychologicznych pn.„Przystań” organizowanych przez Fundację Rozwój-Lepsza Przyszłość.
czytaj dalej
W Łodzi otwarto Centrum Edukacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych
98551
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo otworzyła nowy oddział w Łodzi, który koncentruje się na pomocy osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności o każdym stopniu wykształcenia i wszystkich specjalności.
czytaj dalej
Projekt "Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży"
image

Celem Projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji własnych szczególnie uzdolnionym uczniom przez udzielanie stypendiów!

czytaj dalej
Program "Aktywny samorząd" - wsparcie osób niepełnosprawnych
1-logo

Do końca września osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski w ramach projektu "Aktywny samorząd", na wszystkie tzw. obszary, m.in. na naprawę sprzetu komuterowego, prawo jazdy kat. B czy urządzenia lektorskie.

Program Aktywny samorząd rozszerza możliwości uzyskania dofinansowań dla osob niepełnsoprawnych na wsprcie, które nie wynika wprost z ustawy.

Szczegóły i wzory wniosków w zakładce Aktywny samorząd

Plany podwyżki kwot świadczeń rodzinnych.
MH900423059
Zgodnie z ministerialnym projektem od 1-go listopada tego roku planuje się podwyższenie progu uprawniającego do pobierania świadczeń rodzinnych.
czytaj dalej
Ośrodek terapii i psychoedukacji dla dzieci.
index3_01
W ostanich latach rośnie liczba dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami zachowań, zespołami ADHD, nadpobudliwości, lękami i innymi problemami. Rodzicom coraz trudniej pomagać i mierzyć się z problemami dzieci, trudno o specjalistę który zdiagnozuje i wskaże terapię.  
czytaj dalej
Od 26 czerwca poza krajem dzieci tylko z paszportem
MH900297763
Od dnia 26 czerwca 2012 roku wszystkie dzieci, które opuszczają kraj muszą legitymować się własnym paszportem.
czytaj dalej
Nowa strona informacyjna dla niepełnosprawnych.
MB900309261

Fundacja Fuga Mundi zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z darmowych porad prawnych on-line.

czytaj dalej
Niepełnosprawni o sobie!
MH900438548

W dziale publikacje nowy artykuł pod tytułem "Jednak można mimo niepełnosprawności odkryć radość!".

Jest to słowo osoby niepełnosprawnej o sobie, warte uwagi! Autor tekstu jest członkiem klubu "Jesteśmy aktywni" działającego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie, w ramach projektu unijnego.

link do artykułu

eBIFRON - naprzeciw potrzebom
ebifron
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął publikację elektronicznego Biuletynu Informacyjnego pn. „eBIFRON”, który kierowany jest do osób niepełnosprawnych, pracodawców i wszystkich zainteresowanych problematyką niepełnosprawności.
czytaj dalej
30 Maja - Dniem Rodzicielstwa Zastępczego!
111

Z okazji tego wyjątkowego święta wszystkim rodzicom zastęczym życzymy wytrwałości, wielkich pokładów miłości, nigdy nie gasnącej cierpliwości i wszystkiego najlepszego.

Niech się spełniają marzenia, a ludzie z którymi na codzień się spotykacie, byli pełni zrozumienia i okazywali otwarte serca wobec Was, Waszych dzieci i całych rodzin.

Żywimy prawdziwą nadzieję, że to święto, a przede wszystkim piękna idea rodzicielstwa zastępczego będzie kwitła, będzie łączyła pokolenia, będzie leczyła serca, i przede wszystkim dawała oparcie najbardziej potrzebującym i jednocześnie osamotnionym dzieciom.

 

A ponieważ już za chwilę 1 czerwca, czyli oczekiwany przez wszystkie dzieci Dzień Dziecka i czekające niebawem wakacje, życzymy dzieciakom wspaniałych prezentów, dobrej zabawy w "Ich Dniu" i pięknej wakacyjnej pogody!

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1206823


 

"Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może"  J.Korczak

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
Nowy Rok Święto Trzech Króli Dzień Babci Dzień Dziadka Polski Dzień Transplantacji więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 89
Wczoraj: 492
Przedwczoraj: 613
W obecnym miesiącu: 11952
W poprzednim miesiącu: 14178

Razem:

1206823

Mapa